Dajka munkakör: http://admin.kozigallas.gov.hu/pages/KJTKozzetetel.aspx?ID=371227 Óvodapedagógus munkakör: http://admin.kozigallas.gov.hu/pages/KJTKozzetetel.aspx?ID=370261

Aprók tánca

A Tündérrózsa Napközi Otthonos Óvodában a tehetséggondozó foglalkozások keretében néptánc  tanítás kezdődött októberben 19 nagycsoportos óvodással.

A továbbiakban 2 hetente minden szerdai napon   15.3o-16 óráig ismerkedhetnek a gyermekek a népzenével, népi játékokkal és a néptánc apró elemeivel.

Hogy mi is a tánc, azonbelül a néptánc, s milyen jelentős fejlődést tud eredményezni a gyermekek személyiségfejlődésében, arról szeretnék néhány gondolatot leirni.

A néptánc a magyar népművészet egyik ága, az egyik legközérthetőbb művészet. Ének, vagy hangszerkisérettel  előadott ritmikus mozdulatsor. A legösztönösebb, legőszintébb önkifejezési forma. Komplex zenei tevékenység, melyben együtt van a zene, a mozgás, a vizualítás.

A népi játékok és a néptánc az óvodáskorú  gyermekek életében is fontos, hiszen  a magyarság kulturális hagyományai közé tartozik.

A néptánc során fejlődik a kicsik kreativitása, improvizációs képessége, állóképessége.Megtanulják a téri tájékozódást, az irányokat, ismereteket szereznek  a néphagyományokról.

A tánc csodákra képes: kondícionál, oldja a stresszt, helyes testtartást eredményez.

Fejlődik azonkívül a gyermekek ritmusérzéke, segíti a testséma kialakulását, fejleszti a zenei hallást, formálja az izlést, segíti a szocializációs folyamatokat, közösségformáló ereje van.

Figyelemre, kötelességtudatra, türelemre nevel. Jelentősen növeli az önbizalmat.

A tánc az egész személyiséget  formálja, amelyben a test és lélek együtt mozdul.

Bálint Zsuzsanna