Bozsik program

BOZSIK PROGRAM

„A sport nem csak a testnevelés,hanem a léleknek is a legerőteljesebb és legnemesebb nevelő eszköze.”

Szentgyörgyi Albert

A magyar sport jövője elképzelhetetlen a felnövekvő generációk sikeres és minél szélesebb körű sportnevelése nélkül.

A magyar labdarúgás világszínvonalra emelése az Aranycsapat sikerei óta megannyi nemzedék vágyában megfogalmazódott már. Tennünk kell azért, hogy a most felnövő generáció önbecsülésében a magyar futball már magától értetődően fontos szerepet töltsön be.Az utánpótlás-nevelés a hazai labdarugó sport felemelkedésének egyik kulcskérdése.

A program indulásakor az MLSZ különös figyelmet fordított arra, hogy a legkisebbeket, az óvodás korúakat is megszólítsa és bevonja a labdarúgásba,labdával történő játékokba,vagyis minél korábban „fertőződjenek” meg a gyerekek a labda (a foci) által ,ezáltal intézményi részben (vagyis az óvodai és iskolai programban) focizhatnak a bozsikos gyerekek.

Az MLSZ óvodás programjának célkitűzése a gyermekek sokoldalú mozgáskultúrájának , fejlesztése, a sportolás megszerettetése, a tehetségek felfedezése és egyesületekbe történő közvetítése.

A programban résztvevő fiatalok képzése életkori sajátosságaik figyelembevétele mellett zajlik, részletesen szabályozott rendszerben, egységes szakmai és pedagógiai elvek mentén.

Intézményünk is bekapcsolódott a programba ,  intézményi szinten  14 kisgyereket regisztráltunk ,akiknek  heti 1 alkalommal tartok foglalkozást.

Szeptemberben kért fel Kiss Mária óvodavezető erre a feladatra, amire szívesen mondtam igent. Fontosnak tartom, tartjuk a gyermekek mozgását , sportoláshoz való ragaszkodását , hiszen a mai kor  gyermekei nagy mozgásigénnyel rendelkeznek .

Ahhoz , hogy szakmailag is megfelelően tudjak velük foglalkozni ,”önkéntes szervező”tanfolyamra jelentkeztem, amely nagy segítséget ad számomra a feladat ellátásában.

A program 3 fesztivált szervez a 2014-2015 tanévre.

Az első fesztivál a kiskunfélegyházi Sportarénában került megrendezésre októberben, ahol a gyerekek nagy örömmel vettek részt, sokat játszottak és élményekkel gazdagodva tértek haza.

Az utazás költségeit szülői támogatásból fedeztük, amelyet ezúton is köszönünk a felajánló családnak.

Fényképek megtekinthetők:

Óvodai élet