Gyógytestnevelés

Kásáné Bársony Ildikó vagyok, óvónőként dolgozom az óvodában és harmadik éve tartok itt gyógytestnevelést.

A foglalkozások kéthetente, heti két alkalommal hétfő és szerda délelőtt zajlanak az óvoda tornatermében.

Zömében nagycsoportos korú gyermekekkel foglalkozom.

A gyerekeknek tartásjavító tornát illetve lábtornát tartok. A csoportok kialakítását minden évben egy szűrővizsgálat előzi meg, melyet a gyermekorvossal együtt végzünk el októberben.

Igyekszem a gyermekeknek minél változatosabb feladatokat, gyakorlatokat és játékokat összeállítani, hogy a foglalkozás közben jól érezzék magukat.

Szükséges felszerelés a gyógytestneveléshez a tornaruha, a tornacipő és a torna zokni és ami nagyon fontos: egy nagy adag jókedv!