Méhecske csoport

Arany János: A méhecske

Mihelyt jókor reggel felszikkadt a harmat,
A méhecske többé nem ismer nyugalmat.
Repdes ide s tova virágról virágra.
Majd a ligetbe száll, majd a rónaságra.
Megnéz figyelmesen minden virágkelyhet,
S örül, ha egy kis mézre valót lelhet.
Nem csügged, ha kevés méz van egy virágban
"Sok kicsi, sokra megy"- dúdolja magában.

„Ez a döngicsélés jelent valamit. Olyan nincs , hogy csak döngicsélés van, meg zümmögés, és az nem jelent semmit. Ha döngicsélés van, meg zümmögés, akkor az azt jelenti, hogy valaki, vagy valami döngicsél, illetve zümmög, és amennyire az én műveltségem futja, az egyetlen elképzelhető ok, ami valakit döngicsélésre, illetve zümmögésre indíthat, abban a tényben leli magyarázatát, hogy az illető egy Méhecske.”

Micimackó bölcsessége

Mese

Hol volt, hol nem volt,  volt egyszer egy méhecske.

Fekete-sárga csíkos, zümmögő méhecske, aki tette a dolgát, épp  úgy, mint a többi kaptár-lakó. De ezek a kaptár lakók, akik nem mások mint a méhecske csoportba járó gyerekek , nagyon szeretnek  játszani, mesélni, énekelni, alkotni, barkácsolni, gyurmázni, és festeni.

Molnár Gabriella                                 Kersztes Erzsébet

Óvó néni                                                   Óvó néni