Dajka munkakör: http://admin.kozigallas.gov.hu/pages/KJTKozzetetel.aspx?ID=371227 Óvodapedagógus munkakör: http://admin.kozigallas.gov.hu/pages/KJTKozzetetel.aspx?ID=370261

Zöld Óvoda

Madárbarát óvoda (Letöltés)

„Zöld” törekvéseink, eredményeink

• Az óvodáskorban megszerzett tapasztalatok meghatározó jelentőségűek a gyermekek személyiség fejlődésében. Természetjáró sétáink, kirándulásaink elsősorban saját környezetünk megismerését célozzák. A gyermekekben, ebben az életkorban a legerősebb a megismerés vágya, hiszen könnyen tud beszélgetni fűvel, fával, felhővel, bogárral. Nekünk falun élő embereknek megadatott, hogy mindezzel oly természetes közelségbe éljünk. A Tisza közelsége, a vízi virágok, a vízpartot övező galériaerdő különleges fafajtái, a gazdag madárvilág bőven ad látnivalót a legkisebbeknek is. A felfedezés kapuját tágabbra is kinyitjuk, mikor a közvetlen szomszédságunkban lévő Tőserdőt, a Kecskeméten lévő Természet Házát, vagy éppen az ország egy távolabbi hegyes-völgyes táját látogatjuk meg.
  • A környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium valamint az Oktatási Minisztérium támogatásával meghirdetett 2009 évi pályázatán elnyertük a ZÖLD ÓVODA címet.
  • A tudatos fogyasztó és környezetvédő magatartás támogatás témakörű pályázaton Egészségfüzet szerkesztésére és Gyógynövénykert kialakítására kaptunk támogatást
  • Minden év tavaszán, Egészséghetünkön olyan projektnapokat szervezünk, melyeknek célja az óvodások fogyasztói és környezetvédő magatartásának kialakítása, elmélyítése.
  • A Madárbarát Kert programba bekapcsolódtunk. Óvodánkban madáretetők és madárodúk vannak kihelyezve, melyeket szívesen látogatnak környékünkön fellelhető madaraink / kékcinege, széncinege, mezei veréb, házi veréb, zöldike, feketerigó/
  • Minden csoportban a szelektív hulladékgyűjtés bevált gyakorlattá vált, melynek elméleti alapját a Kukatündér társasjáték rendszeres használatával raktuk le.
  • 2012-ben meghirdetett pályázaton másodszor is elnyertük a ZÖLD ÓVODA címet, mely új perspektívákat nyitott meg előttünk.